Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: https://eir.kristti.com.ua/handle/eirkristti/552
Функціювання однорідних присудків і підметів у романі Гаськи Шиян «За спиною»: стилістичний аспект
Назва оригінал
Функціювання однорідних присудків і підметів у романі Гаськи Шиян «За спиною»: стилістичний аспект
Рік публікації
Автори / укладач(і)
Бібліографічний опис
Стовбур Л. М. Функціювання однорідних присудків і підметів у романі Гаськи Шиян «За спиною»: стилістичний аспект / Л. М. Стовбур // Закарпатські філологічні студії. – 2023. – № 27. – Т. 3. – С. 23–27.
Опис (реферат)

Стилістичний синтаксис вивчає функціонування синтаксичних одиниць у різних стилях мовлення, стилістичні функції головних та другорядних членів речення, варіантність синтаксичних зв’язків, відношення між різними членами речення. Саме тому цей мовний рівень відіграє важливу роль у формуванні індивідуального стилю письменників. Основні синтаксичні одиниці – словосполучення і речення. Їх дослідження становить одну з важливих проблем сучасної лінгвістики. У сучасному українському мовознавстві існує два підходи до витлумачення ускладнення: традиційний формально-граматичний і новий семантичний. Складність цієї проблеми полягає і в тому, що синтаксичний рівень виступає завершальною ланкою мовної структури, він формується внаслідок діалектичної взаємодії, тісного переплетення лексичної і морфологічної семантики з семантикою синтаксичного зв’язку в межах словосполучення і речення. У синтаксичному членуванні мови виявляється активний зв’язок між формально-граматичними категоріями і відображеним у їхній структурі стилістичним наповненням. Усе це зумовлює різноаспектний підхід до вивчення синтаксичних явищ, зокрема й через призму стилістики. Традиційний підхід до проблеми простого ускладненого речення визначається суперечностями, навіть у визначенні ускладнювальних засобів. У новітніх дослідженнях науковці пропонують звертати увагу на те, що виділяти речення слід з урахуванням його власне-семантичної, семантично-синтаксичної і формально-граматичної структури, між якими не існує однозначної відповідності. Синтаксис, на відміну від усіх інших рівнів, є завжди експресивним і вся його структура підпорядкована виразному відображенню емоцій та різних авторських смислів і намірів. Завдяки вдалому застосуванню конструкцій стилістичного синтаксису письменники мають змогу розкрити певний замисел художніх текстів, а також надати своїм працям емоційного забарвлення та експресивного вираження. У цьому сенсі речення з однорідними підметами й присудками є важливою ознакою індивідуального стилю Гаськи Шиян, оскільки письменниця за їх допомогою урізноманітнює авторське мовлення, надаючи розмовно-побутового колориту образам персонажів.

УДК
87.09245’61
DOI
https://doi.org/10.32782/tps2663-4880/2022.27.3.4
URI
https://eir.kristti.com.ua/handle/eirkristti/552 (URI - Уніфікований ідентифікатор ресурсу)
Тип матеріалу
Переглядів картки
103
Завантажень/Переглядів матеріалів
13
Файли
...
File name: Гаськи Шиян.pdf
File size: 0.41Mb
File type: application/pdf
File ext: pdf